Home Sport Hidhet shorti për Europa League, këto janë përballjet

Hidhet shorti për Europa League, këto janë përballjet

Është hedhur shorti në Ligën e Evropës për 1/8 e finales.

Në Nyon të Zvicrës, 16 skuadrat që kanë arritur deri në këtë fazë, kanë mësuar kundërshtarët.

Sevilla – Roma do të jetë një nga ndeshjet më interesante.

Në anën tjetër, Inter do të takohet me Getafen, ndërsa Lask do të presë Manchester Unitedin.

Baseli i Edon Zhegrovës do të sfidojë fituesin e përballjes Eintracht Frankfurt – Salzburg.

Të gjitha përballjet:

Istanbul Basaksehir – Copenhagen

Olympiacos – Wolves

Rangers – Bayer Leverkusen

Wolfsburg – Shakhtar Donestk

Inter – Getafe

Sevilla – Roma

Eintracht Frankfurt/Salzburg – Basel

Lask – Manchester United

SOURCEBulevard News
Previous articleAPD/ Janar 2020, rritje me 9 % e eksportit dhe 12 % e importit – Mbi 300 mijë tonë mallra të përpunuar me anije dhe tragete
Next article5 arsye pse është më mirë ta pastroni shtëpinë më rrallë