Home Kosova Heqja e barrikadave në veri, Kurti: Ata që i vendosën u lodhën...

Heqja e barrikadave në veri, Kurti: Ata që i vendosën u lodhën dhe po i heqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pasi serbët kanë filluar të heqin barrikadat në veri. Kurti ka reaguar në pritjen e organizuar për gazetarët me rastin e festave të fundvitit. Kurti tha se serbët vetë i vendosën barrikadat dhe vetë i hoqën pasi janë lodhur duke bllokuar veten.

“Barrikadat po hiqen, të dielen e thamë që është çështje ditësh se kur do të largohen, edhe më mirë që kjo do të bëhet pa ndërhyrjen e Policisë tonë. Vet i vunë barrikadat, vet i hoqën ato, me fjalë tjera janë lodhur ata të cilët e bllokuan veten,” – u shpreh Kurti pa e përmendur fare rastin e Pantiçit.

 

Previous articleZyrtarja e kapur me drogë ishte kallëzuar nga KQZ për vjedhje votash, komisionere e PS në zgjedhjet e 25 prillit
Next articleTë helmuarit në Shkodër/ Sekuestrohet shishja, rezultatet e analizave: Uji ishte brenda normave të konsumit