Home Kosova Hagë/ Ish-krerët e UÇK-së dalin para Speciales

Hagë/ Ish-krerët e UÇK-së dalin para Speciales

Në Gjykatën Speciale në Hagë u zhvillua konferenca përgatitore për gjykim në rastin e ish-krerëve të UÇK-së Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi.

Të katër janë paraqitur fizikisht në këtë seancë paragjyqësore, pasi në seancat e tjera, edhe psër shkak të koronavirusit, lidheshin me kamera nga ambientet e paraburgimit.

Previous articleRama takon sekretarin e OECD: Konfirmoi praninë e tij në Samitin e Berlinit në Tiranë
Next articleArgumentet e avokatit të Olta Xhaçkës në Kushtetuese: Asnjë përfitim nga fondet publike