Home Sport Haaland favorizon transferimin te Real Madridi para Manchester Unitedit

Haaland favorizon transferimin te Real Madridi para Manchester Unitedit

Ylli i Borussia Dortmundit, Erling Braut Haaland dëshiron kalimin në Santiago Bernabeu te Real Madridi.

Sulmuesi norvegjez, klauzola e lirimit të të cilit është rreth 75 milionë euro do të bëhet aktive në 2022 është shumë i kërkuar nga klubet elitare evropiane.

Klubi si Real Madridi dhe Manchester Unitedi tashmë kanë bërë të ditur interesimin e tyre.

Edhe norvegjezi Haaland thuhet se ka ndarë mendjen tashmë për klubin e ri.

Sipas mediumit ABC, Haaland favorizon një lëvizje te Los Blancos para Djajve të Kuq.

Ai thuhet se është i etur të luajë së bashku me bashkatdhetarin Martin Odegaard në Santiago Bernabeu.

Ndryshe, Haaland ka gjashta gola dhe tri asistime nga shtatë ndeshje të zhvilluara deri më tani këtë sezon.

SOURCEBulevard News
Previous articleGazetari nxjerr detajet tronditëse për Ilir Metën: Ky person i dënuar për 5 vrasje, ka marrë nga presidenti…
Next articleShijak/ Muaji tetor – Ndërgjegjësimi për trafikimin e njerëzve. Prefekti: Fokus mbi fëmijët