Home Bota Grillo: Zgjedhja e Presidentit të senatit, kurth

Grillo: Zgjedhja e Presidentit të senatit, kurth

largea_grillo1363685400Lideri i lëvizjes me pesë yje kundërshton zgjedhjen e Laura Boldrinit

Lideri i lëvizjes me pesë yje, partisë e cila mori një numr surprizë votash në zgjedhjet e fundit në Itali, Bepe Grilo, duket se ende nuk e ka pranuar presidentin e ri të senatit italian. Por ajo që e ka zemëruar më shumë është fakti se kanë qenë pikërisht deputetët e lëvizjes së tij që kanë ndihmuar me votën e tyre zgjedhjen e Piero Grasos osh prokurorti anti mafia. E nëse deri një ditë më parë Grilo bënte thirrje se do të merreshin masa për rebelët brenda partisë së tij, pasi Lëvizja me pesë yje është një lojë me rregullat e saj, sot ai ndryshon mendim. Ata kanë vepruar në mirëbesim të plotë shkruan Grillo në faqen e tij në Tuiter dhe votimi në parlament ka qenë një kurth. Por ai ka paralajmëruar qartë se nuk do të ketë njëherë tjetër dhe se njerëzit e tij duhet të ruhen nga propozimet e Berluskonit.

Previous articleAdriano të paktën 4 javë larg fushave
Next articlePapa Francesku inaugurohet sot. Festime me pjesëmarrës nga e gjithë bota