Home Rajoni Greqia “mbyll” kufijtë nga toka, ajri dhe deti/ Ja ARSYEJA

Greqia “mbyll” kufijtë nga toka, ajri dhe deti/ Ja ARSYEJA

Greqia prej orës 09:00 ka pezulluar punën  në pikat kufitare me Shqipërin, por jo vetëm.

Mësohet se shteti Grek ka pezulluar punën në të gjithë pikat kufitare të saj edhe në porte dhe aeroporte.

Instalimi i sistemit të ri SIS po kryhet njëkohësisht në të gjithë pikat kufitare greke, madje edhe në ato me shtetet të Bashkimi Evropian.

Në lidhje me dy pikat doganore me Shqipërinë, Kakavijë dhe Kapshticë, në këtë të fundit siutata vazhdon të jetë normale, ndërsa pak më e vështirë duket ajo në Kakavijë, ku radha e qytetarëve ka nisur.

Previous articleIshte “zëri i Rai-t”, ndërron jetë gazetari i njohur italian
Next articleÇështja “Babale”/ Salianji flet pas seancës: Do denoncoj me emër dhe mbiemër bandat në vend