Home Kronika Goditi me kaçavidë 25-vjeçarin, shpallet në kërkim i riu në Elbasan

Goditi me kaçavidë 25-vjeçarin, shpallet në kërkim i riu në Elbasan

Një 25-vjeçar është plagosur në Elbasan, ndërkohë është shpallur në kërkim autori i krimit.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se është plagosur me kaçavidë i riu me inicialet A. M., banues në Berat, ndërsa është shpallur në kërkim 22-vjeçari me inicialet K. S.

NJOFTIMI I POLICISE

Goditi një 25-vjeçar, me mjet shpues (kaçavidë) dhe e plagosi atë lehtë, për shkak të një konflikti të çastit, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar.
Menjëherë pas marrjes së njoftimit, se në spitalin e Elbasanit, kishte shkuar për të marrë mjekim shtetasi A. M., 25 vjeç, banues në Berat, për të cilin dyshohej se ishte i dëmtuar me mjet shpues, shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan kanë organizuar punën me qëllim zbardhjen e këtij rasti.
Si rezultat i veprimeve hetimore, shërbimet e Policisë kanë identifikuar dhe kanë shpallur në kërkim, për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, autorin e dyshuar të këtij rasti, shtetasin K. S., 22 vjeç, banues në Elbasan, i cili dyshohet se pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka goditur me mjet shpues (kaçavidë), 25-vjeçarin.
Vijon puna për kapjen e shtetasit K. S., ndërsa shtetasi A. M., pasi mori asistencën mjekësore, u largua në banesë, në gjendje të mirë shëndetësore.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan për veprime të mëtejshme.

 

 

Previous articleVula/ Berisha mbledh sot Kryesinë, zbulohet hapi i radhës i PD, çfarë pritet të ndodhë të dielën
Next article“Enveri, bukurosh e simpatik, zuri të dashur një 35-vjeçare, pronare e një hoteli”/ Dëshmia rrëfimi i panjohur i Syroja Selfos për shokun e qelisë