Home Aktualitet GJKKO pranon gjykimin e shkurtuar për Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon, veçohet...

GJKKO pranon gjykimin e shkurtuar për Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon, veçohet çështja për Etleva Kondin

Gjykata e Posaçme ka pranuar në seancën e sotme kërkesën për gjykim të shkurtuar të ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, ish-deputetit Alqi Bllako dhe shtatëtë pandehurve të tjerë për inceneratorin e Elbasanit.

Pra, në rast se ata gjenden fajtor nga gjykata do të përfitojnë ulje të dënimit më një të tretën. Ndërsa për Etleva Kondin procesi do të vijojë me gjykim të zakonshëm dhe çështja u veçua.

Seanca e radhës në GJKKO ku SPAK do të japë pretencën për të pandehurit do të zhvillohet më 18 Maj në orën 09:00. 

Sipas SPAK, Lefter Koka në cilësinë e ish-ministrit ka përfituar rreth 3.7 milione euro rryshfet nga tre administratorët e kompanisë për dhënien me koncesnsion dhe ndërtimin e inceneratorit të Elbasanit.

Previous articleE thotë historiania serbe: Kosovën e kemi humbur, jam kundër Asociacionit
Next articleMilaim Zeka: Albin Kurti është duke përgatitur dorëheqjen