Home Politike “Gëzuar!”, ambasadorja Kim uron shqiptarët për Vitin e Ri: Ishte një vit...

“Gëzuar!”, ambasadorja Kim uron shqiptarët për Vitin e Ri: Ishte një vit i jashtëzakonshëm me plot ngjarje

Ambasadorja Yuri Kim ka uruar shqiptarët me rastin e Viti të Ri.

Në një mesazh të shpërndarë nga Ambasada ameriakne, Yuri Kim shprehet se në ditën e fundit të vitit 2022, “duam të falënderojmë shqiptarët që festuan me ne 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë gjatë gjithë vitit të kaluar”.

“Ishte një vit i jashtëzakonshëm plot me ngjarje në nder të këtij njëqindvjetori të veçantë… Gëzuar Vitin e Ri!”, shprehet ajo.

 

 

Previous articleBritania dhe Franca do të kërkojnë teste COVID-19 për udhëtarët nga Kina
Next articleShpërblim edhe për shëndetësinë/ Ja sa lekë do përfitojnë mjekët dhe infermierët nga “pakoja” e qeverisë