Home Sport “Fundoset” Dani Alves! Prova të reja kundër futbollistit: Ka përdhunuar…

“Fundoset” Dani Alves! Prova të reja kundër futbollistit: Ka përdhunuar…

Lajmet e reja për ‘çështjen Dani Alves’ duket se nuk janë aspak të mira për futbollistin.

Sipas mediave të huaja, provat e reja mbështesin denoncuesin dhe përgënjeshtrojnë brazilianin. Sipas ‘El Periódico’, një nga agjentët aktivizoi në mënyrë të pavullnetshme kamerën që mbante në gjoks, duke regjistruar gabimisht deklaratat e para të gruas së re, në të cilat ajo siguronte se Dani Alves e kishte përdhunuar.

Në imazhet mund të shihni gruan shumë nervoze dhe duke qarë në mënyrë të pangushëllueshme. E reja u dërgua në Klinikën Spitalore për t’u ekzaminuar nga mjeku ligjor Në këtë ekzaminim, u zbuluan lezione të pajtueshme me një luftë dhe gjurmë të lëngut seminal.

Gazeta e grupit ‘Prensa Ibérica’ publikon gjithashtu se “policia shkencore gjeti gjurmë gishtash që gjithashtu mbështesin denoncuesin dhe mohojnë futbollistin”.

“El Correo” raporton se Dani Alves ka arritur marrëveshje me avokaten e tij (Miraida Puente Wilson) për të fluturuar vullnetarisht në Barcelonë. Ajo raporton se burime nga hetimi i Njësisë Qendrore për Krimet Seksuale (UCAS) saktësuan se për hir të seriozitetit të çështjes, për akuzat ndaj futbollistit dhe provat ndaj tij ishte heshtur.

Nga ana e saj, ‘La Vanguardia’ publikon se Dani Alves mori pjesë në takimin me Mossos duke e ditur se do të arrestohej. Ai e dinte se do të arrestohej ndërsa ishte në Meksikë dhe premtoi se do të dorëzohej në Barcelonë, pasi mori pjesë në funeralin e vjehrrës së tij në Tenerife.

Previous articleAmerikën po e fusnin në kurth këtu në Tiranë
Next articleKorça e zbardhur nga dëbora, në segmentin Boboshticë-Dardhë rekomandohet përdorimi i gomave dimërore