Home Kronika “Fundoset” biznesmeni i njohur, Klodiana Lala zbardh detajet e bujshme: Gisht në...

“Fundoset” biznesmeni i njohur, Klodiana Lala zbardh detajet e bujshme: Gisht në koncesionin e sterilizimit, SPAK e kërkonte për ta marrë në pyetje, policia… (Emri)

Biznesmeni i njohur, Ilir Rapaj në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është ndaluar në jug të vendit dhe është shoqëruar nga policia.

Gazetarja e njohur, Klodiana Lala bën me dije se SPAK në njoftimin e fundit bëntë me dije që Rapaj të ndalohet të pikat kufitare dhe të shoqrohej për t’u marrë në pyetje.

Sipas burimeve, Rrapaj u shoqërua në drejtim të SPAK për të dhënë shpjegime për hetimin për koncesionin e sterilizimit. Nuk dihet ende nëse SPAK do ta arrestojë apo jo biznesmenin, ndërsa hetimet për këtë koncesion vijojnë prej 3 vitesh nga SPAK.

Më herët SPAK ka marrë dëshminë e ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj dhe ish-zv. ministrit Klodian Rrjepaj. Koncesioni i sterilizimit përllogaritet të ketë pasur një vlerë prej 100 milionë eurosh dhe shtrihej në një afat 10-vjeçar.

Previous articleAzgan Haklaj: Charles McGonigal fundos ‘Trekëndëshin e Bermudës’, Zoti bekoftë Amerikën
Next articleSHBA e vendosur që mos të lejojë drejtësinë në duart e “Trekëndëshit të Bermudës”, thirrje magjistratëve të aplikojnë për vakancat në KLP e KLGJ, amerikanët monitorim të rreptë procesit