Home Aktualitet “Fshehu trungun pas gjetheve”/ Avokati i Ismailajt: Ç’donte të thoshte Meta në...

“Fshehu trungun pas gjetheve”/ Avokati i Ismailajt: Ç’donte të thoshte Meta në SPAK.

Avokati i Kastriot Ismailajt, Arbër Hoxha ka komentuar deklaratën e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta dje në SPAK.

Në një intervistë për Euronews Albania, Hoxha deklaroi se Meta u përpoq të fshihte trungun pas gjetheve”, pasi sipas tij, Meta deklaroi se u paraqit në SPAK për kallëzimet që ka kryer për çështje të ndryshme, por në fakt rezultoi e kundërta, u pyet për çështjen CEZ-DIA.

“Zoti Meta, mesa pashë unë u përpoq të fshihte trungun pas gjetheve dje, pasi u prononcua. U përpoq dje të thoshte se ka shkuar për çështje të ndryshme për të cilat ai ka bërë kallëzim dhe jo për çështjen konkrete”, theksoi

Previous articleFlet njeriu që çoi Metën në SPAK: Ku u zhvillua takimi sekret me Ismailajn
Next articleMessi veshi ‘bishtin’, Cristiano Ronaldo me shpatë në dorë feston themelimin e Arabisë Saudite