Home Kronika Fshehën në banesë 1 kallashnikov, 2 pistoleta, 1 armë gjahu dhe fishekë...

Fshehën në banesë 1 kallashnikov, 2 pistoleta, 1 armë gjahu dhe fishekë luftarak, arrestohen dy vëllezërit në Peqin

Dy vëllezër janë arrestuar në Peqin, pasi kishin fshheur në një banesë arsenal armësh zjarri. Në pranga kanë rënë Alberto Bicerri alias Genci Meta 46 vjeç dhe Bledar Meta, 43 vjeç.

Nga kontrollet, në këtë banesë u gjetën të fshehura në katër çanta, 1 armë zjarri kallashnikov, 1 armë zjarri pistoletë, 1 armë zjarri revolver, 1 armë gjahu dhe fishekë luftarak për to. Armët dhe municioni luftarak u dërguan për ekspertizë, me qëllim verifikimin nëse janë përdorur ose jo, për ngjarje kriminale.

Ndaj tyre rëndojnë akuzat për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Previous articleKurti tregon për përfitimet që do t’i ketë Kosova me Lojërat Mesdhetare 2030
Next articleHasan Bello: A ka pasur gisht Serbia në vrasjen e Avni Rustemit?