Home Kulture Fotot/ Nga Manjola Nallbani te Luiza Xhuvani, ‘festa’ në Opera, artistët që...

Fotot/ Nga Manjola Nallbani te Luiza Xhuvani, ‘festa’ në Opera, artistët që morën pjesë në takimin me Veliajn dhe Margaritin

Në Teatrin e Operas dhe Baltetit është zhvilluar një festë e artistëve të njohur që nga këngëtarja Manjola Nallbani dhe aktorja Luiza Xhuvani. Gjatë këtij momenti ndryshe mes artistëve të fushave të ndryshme, kanë qenë të pranishëm edhe ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

 

 

Ata kanë falënderuar artistët për gjitha sakrificat e bëra në emër të profesionit të tyre. Ndërsa Margariti shkruan në një postim në facebook se bëhen përpjekje për t’u rikthyer dinjitetin institucioneve kulturore duke nisur që nga rritja e pagave deri tek përmirësimi i infrastrukturës.

“Bashkë me Erionin kaluam një moment ndryshe me miqtë tanë artistë, ata që na frymëzojnë dhe na mbushin shpirtin me artin e tyre; por që përtej skenës ndajnë me ne të njëjtat ptoblematika. Në këto vite jemi përballur me sfida e vështirësi, por po përpiqemi të luftojmë me kohën për t’u rikthyer institucioneve kulturore dinjitetin që meritojnë; që nga përmirësimi i infrastrukturës, te rritja e pagave”- shkruan Margariti.

Previous articleShfaqi probleme shëndetësore, i burgosuri në Fier ndërron jetë rrugës për në spital
Next articleMasakra në Beograd, si 13-vjeçari planifikoi vrasjen për 1 muaj me hartë e listën me 15 fëmijët që donte të vriste! I mituri e dinte që ligji serb nuk e dënonte prej moshës