Home Politike Fotot/ Edi Rama: Njihuni me gjeneratën e re të mjekëve shqiptarë

Fotot/ Edi Rama: Njihuni me gjeneratën e re të mjekëve shqiptarë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të enjte fotot e gjeneratës së re të mjekëve në Shqipëri.

“Këto janë bluzat e bardha të gjeneratës së re, të reja e të rinj të mirëshkolluar e të përkushtuar, që janë shpërndarë në qindra qendrat e rindërtuara shëndetësore anembanë vendit”, shkruan Rama.

Kujtojmë që mjekësia në Shqipëri është në një situatë të vështirë, pasi një pjesë e mirë e infermierëve dhe mjekëve kanë vendosur të largohen drejt Gjermanisë, aty ku kërkesa për ta është e lartë.

Previous articleKërcënimet ndaj deputetëve, Haradinaj: Jemi përballur edhe ne, por nuk e kemi alarmuar publikun
Next articleSi i është qepur Monika Kryemadhi grabitësve me inceneratorët