Home Aktualitet Flet njeriu që çoi Metën në SPAK: Ku u zhvillua takimi sekret...

Flet njeriu që çoi Metën në SPAK: Ku u zhvillua takimi sekret me Ismailajn

Ish-juristi i OSHEE-së, Romeo Karaj, është personi  i cili ka kallëzuar në SPAK kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta, për aferën CEZ-DEA.

Karaj dha detaje në lidhje me atë që ai e konsideron marrëveshja e korrupsionit Meta-Ismailaj.

Ai tha se marrëveshja është lidhur në Pragë më 1 shkurt 2011, ndërsa tha se ka pasur dhe një takim sekret mes Ilir Metës dhe ish-administratorit të DIA, Kastriot Ismailaj.

“Kemi të bëjmë me një marrëveshje korrupsioni. Marrëveshja Dia Cez është lidhur vetëm pasi është bërë një vizitë jo e autorizuar dhe kjo provohet nga vetë deklaratat e Berishës, e Metës dhe Ismailajt në Pragë.

Kjo marrëveshje është lidhur me 1 shkurt 2011 në mënyrë të plotë. Për t‘u lidhur kjo marrëveshje në mënyrë të jashtëligjshme. Nuk besoj se ka proces-verbale takimi i tij me drejtuesit më të lartë të të CEZ në Pragë”- theksoi ai.

Previous articleMister shkaku/ Gjendet i vetëvarur dhe pa jetë një 60 vjeçar në Korçë
Next article“Fshehu trungun pas gjetheve”/ Avokati i Ismailajt: Ç’donte të thoshte Meta në SPAK.