Home Sport Flet Klopp: Në 1000 ndeshje si trajner kurrë nuk kam përjetuar fitore...

Flet Klopp: Në 1000 ndeshje si trajner kurrë nuk kam përjetuar fitore si ndaj Newcastle

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka folur për fitoren e sotme me 10 lojtarë ndaj Newcastle United, në kuadër të xhiros së tretë në Premier League.

Klopp, theksoi se si trajner kësi loje nuk ka përjetuar kurrë, teksa shtoi se e meritonin fitoren me lojën e shfaqur.

“Për sot, absolutisht gjithçka. Mendoj se në 1000 ndeshjet e mia si trajner apo menaxher nuk kam pasur kurrë një lojë si kjo, kjo është e vërteta. Jo se nuk i kthyem kurrë ndeshjet, e bëmë atë, por 10 burra në një atmosferë të tillë kundër një kundërshtari si ky – nuk është se nuk e mbaj mend, jam i sigurt se nuk ka ndodhur kurrë, sepse këto momente janë të rralla dhe super speciale”, u shpreh Klopp.

“Por mendova se djemtë e meritonin sot, sepse me 10 lojtarë ne luajtëm më mirë dhe i dhamë Newcastle një lojë të duhur. Para kësaj ishte pak e egër me, padyshim, avantazhe për Newcastle me 1-0”.

“Nuk luajtëm mjaftueshëm të qetë, u ndjemë nën presion kur nuk do të duhej”.

Previous articleNdahet nga jeta ish-deputeti i PD, Basha mesazh ngushëllimi: Ndonëse i sfiduar dhimbshëm nga dallgët e jetës, ruajti zemërgjerësinë dhe fisnikërinë
Next article“Të vjedhësh të sëmurët, je vampir”, Berisha për Vilma Nushin: Nga 100 mln euro që ka marrë me ‘Check-up’, ka vjedhur 90 mln