Home Aktualitet Flakë nga salla e pajisjeve? Spitali i Sarandës: Nuk kishte zjarr, u...

Flakë nga salla e pajisjeve? Spitali i Sarandës: Nuk kishte zjarr, u izolua defekti

Ditën e sotme qarkulloi lajmi se Spitali i Sarandës është përfshirë nga flakët. Ndërkaq ka ardhur një reagim nga Spitali i Sarandës ku shkruhet se u bë izolimi i menjëhershëm i defektit.

Reagon Spitali i Sarandës

“Duke u nisur nga lajmi i publikuar në media se ka rënë zjarr në Spitalin Bashkiak Sarandë, sqarojmë se: Në orën 8:00 të mëngjesit të sotëm u konstatua tym në pajisjen UPS të pajisjes mjekësore Scaner. Menjëherë u njoftua shërbimi zjarrfikës dhe ai i Policisë së shtetit duke bërë të mundur izolimin e menjëhershëm defektit. Spitali Bashkiak Sarandë bën me dije se nuk ka pasur zjarr apo dëmë ne pajisje të tjetra. Duke i siguruar qytetarët se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, Spitali Bashkiak Sarandë vijon punën normalisht në shërbim të qytetarëve”

SOURCEbulevard news
Previous articlePresidenti Meta vizitë zyrtare në Azerbajxhan, takon homologun e tij Ilham Aliyev: Në fokus, gazsjellësi TAP dhe marrëdhëniet mes dy vendeve
Next articlePas darkës me Metën, Berisha takon në këmbë një grua dhe anulon konferencën në Tiranë se është i zënë