Home Sport Finalja e parakohëshme e Champions-it, titullarët e Real Madrid – Manchester City

Finalja e parakohëshme e Champions-it, titullarët e Real Madrid – Manchester City

Real Madridi dhe Manchester City do përballen sot në 21:00 në “Bernabeu” për gjysmëfinalen e parë të Champions League. Si Carlo Ancelotti dhe Pep Guardiola kanë zbardhur formacionet titullare.

Dueli i sotëm shihet si një finale e parakohëshme, me dy skuadrat që kërkojnë suksesin në këtë kompeticion. Te Reali mungojnë Mendy dhe Militao, teksa Guardiola nuk do ketë të gatshëm Ake dhe të pezulluarin Mendy.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid XI: Courtois; Carvajal, Rüdiger, Alaba, Camavinga; Kroos, Modrić, Valverde; Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior.

Man. City XI: Ederson; Walker, Dias, Stones, Akanji; Rodri, Gundogan, De Bruyne; Bernardo, Grealish, Haaland.

Previous articleAnaliza e sociologut serb: Albanofobia në Serbi nuk ka vdekur
Next articleBelind Këlliçi nuk e mbaroi shkollën e mesme – Përgjigjia e arsimit: Nuk ka dhënë provimet e pjekurisë