Home Sport Finalja e bujshme e tenisit, ja cilët të famshëm morën pjesë në...

Finalja e bujshme e tenisit, ja cilët të famshëm morën pjesë në Wimbledon (FOTOT)

Ndeshja finale e tenisit mes serbit Novak Gjokoviç dhe spanjollit Carlos Alcarath, morri vëmendjen e shumë të famshmëve, të cilët vendosën të ndiqnin nga afër, shkruan Protothema.

Ndër personazhet e famshëm që ishin në Londër për të ndjekur këtë ndeshje të bujshme ishin Brad Pitt dhe Hugh Jackman me bashkëshorten e tij. Gjithashtu të pranishëm ishin Princi William dhe familja e tij, si dhe Mbreti Felipe i Spanjës.

Në qendër të vëmendjes ishin Daniel Craig dhe gruaja e tij, Rachel Weisz, si dhe tenisti Andy Murray. Ndeshja e bujshme nuk i ka shpëtuar as Ariana Grandes me Andrew Garfield dhe aktorin Tom Hiddleston.
Previous articleFinalizohet megaoperacioni “Imazhi”/ Asgjësohen 1061 rrënjë kanabisi në Lezhë, policia në kërkim të autorëve
Next articleKrizë në çift! Bebe Rexha ndahet nga i dashuri i saj, shkak shtimi në peshë i këngëtares