Home Rajoni Fillimi i javës sjell rritje shifrash në Greqi, 60 viktima dhe 1...

Fillimi i javës sjell rritje shifrash në Greqi, 60 viktima dhe 1 mijë e 904 raste nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Greqia e ka nisur këtë javë me rritje shifrash nga COVID-19.

60 viktima dhe 1 mijë e 904 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Shumica e rasteve u zbuluan në Atikë, 804, ndërkohë në Selanik pati 184.

Greqia është drejt një rihapjeje totale pasi më 14 maj fillon sezonin turistik dhe synon që mos ketë më asnjë bllokim apo masë kufizuese.

SOURCEBulevard News
Previous articleBorrel: Duhet të ecim para me integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE
Next articlePse duhet të ndryshoj PD-ja, kur nuk i duhet?!