Home Bota Fiku aparatin e oksigjenit të 79-vjeçares sepse shkaktonte zhurmë, e moshuara në...

Fiku aparatin e oksigjenit të 79-vjeçares sepse shkaktonte zhurmë, e moshuara në Gjermani akuzohet për vrasje

Një grua në Gjermani akuzohet për vrasje me qëllim për shkak se ka fikur aparatin e oksigjenit të një pacienteje tjetër të spitalit sepse po shkaktonte zhurmë.

Mjekët arritën të rikthejnë në gjendje të qëndrueshme ringjallën 79-vjeçaren kur kuptuan se aparati i saj ishte fikur, por më vonë ajo vdiq nga komplikacionet.

Policia në Mannheim të Gjermanisë, aktualisht po mban në paraburgim pacienten 72-vjeçare, r cila ndante dhomën me të moshuarën në spitalin e përgjithshëm Diako Mannheim, ndërsa hetimet ende vazhdojnë.

Vajza e 79-vjeçares deklaroi se e ëma ime ishte në spital për një javë, pasi u diagnostikua me fibrilacion të zemrës dhe anemi, ndërsa shtoi se ajo u infektua me Covid pasi u shtrua në klinikë.

 

 

Previous article“Kështu është kur gjyshi të rrit me raki dhe kallashnikov”, mediat greke për arrestimin e bujshëm të punonjëses së AKSH-it: Bënte jetë si gangstere
Next articleTre ditë zie kombëtare për Pelenë! Nga arkivoli te ceremonia mortore, ja detajet nga funerali i legjendës braziliane