Home Politike Fatos Nano del nga intubimi, ish-kryeministri në gjendje të qëndrueshme

Fatos Nano del nga intubimi, ish-kryeministri në gjendje të qëndrueshme

Pas disa ditësh shtrimi në spital, Nano ka një përmirësim të ndjeshëm të shëndetit të tij. Ish-kryeministri aktualisht nuk është në intubim, por ai vazhdon të jetë nën kujdesin intensiv.

Sipas mjekëve gjendja aktuale e Nanos është e stabilizuar, frymëmarrja e tij nuk realizohet nëpërmjet nje pajisje ndihmëse. Mjekët shprehen të kujdesshëm se rehabilitimi i ish-kryeministrit ka një rrugë të gjatë

Prej disa ditësh u shtrua në spital, pasi ai prej kohësh vuan nga një sëmundje pulmonare, një sëmundje që vështirëson frymëmarrjen.

Previous articleVarfëria morale e Kombit shqiptar dhe Shenjtja Nënë Terezë !
Next articleBerisha i përgjigjet pozitivisht ftesës së Bardhit: Hap pozitiv!