Home Politike Fasoneritë më të rrezikuara nga COVID, Manastirliu: Janë vaksinuar 6 mijë gra...

Fasoneritë më të rrezikuara nga COVID, Manastirliu: Janë vaksinuar 6 mijë gra dhe vajza

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një  foto të një prej punonjësve të fasonerisë, ku shkuruan se 6 mijë gra dhe vajza që punojnë në këtë sektor kanë marrë vaksinën anti-Covid.

Manastilriu thekson se fushata e vaksinimit nuk do të ndalet.

“Gentiana është një prej 6000 grave dhe vajzave, që punojnë në sektorin fason dhe që janë vaksinuar falë planit tonë të vaksinimit masiv për mbrojtjen e shëndetit të popullatës nga Covid19”, shkruan Manastirliu në rrjetin social “Facebook” bashkangjitur fotos.

SOURCEBulevard News
Previous articlePD kërkon përsëritje të zgjedhjeve, Pjerin Ndreu: Paskeni qenë syleshë, çuditët dynjanë me përralla e fantazi idiote
Next articleKush viziton kalanë e Drakulës vaksinohet falas