Home LifeStyle Fansat kryqëzojnë modelen e njohur për shkak të fotoshopit në fotot e...

Fansat kryqëzojnë modelen e njohur për shkak të fotoshopit në fotot e saj në Oscars 2023!

Photoshop-i i fotove është diçka për të cilën të gjithë janë fajtorë, qoftë një prekje e pafajshme apo thjesht një rikrijim, megjithatë kur një personazh i famshëm e bën këtë, nuk ka dyshim se do të bëhet një histori e madhe. Naomi Campbell, super modelja e njohur, është më e fundit që u kritikua për përdorimin e saj të mjetit të redaktimit të imazheve.

Campbell ishte e pranishme në Oscars 2023 dhe postoi një seri imazhesh në Instagramin e saj të cilat dukeshin mjaft të fotoshopuara. Fansat që panë ngarkimet e Campbell i krahasuan ato me fotografitë e bëra nga fotografi zyrtar i Vanity Fair pas festës dhe ndryshimi ishte i habitshëm. Duket e çuditshme që kaq shumë njerëz u interesuan për një incident të tillë, por ky postim ka një element mjaft serioz.

Nëse dikush që dikur ka qenë supermodele po i redakton fotot e saj për t’u dukur më mirë, atëherë çfarë shansi kanë të rejat e rregullta në epokën dixhitale, shumë e konsiderojnë atë si një shembull të keq. Një imazh i veçantë u dallua nga ngarkimet në Instagramin e Campbell, me strukturën e saj kockore dukej shumë më e mprehtë në versionin e saj sesa në fotot e Vanity Fair.

Previous articleNdërtimi i 3 stadiumeve të reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë, Rama: Janë shpallur 9 studiot arkitekturore finaliste
Next articlePërplasja me Mehmet Shehun, kur arkeologët kundërshtuan ndërtimin e bunkerëve në Apolloni