Home Politike Familja Berisha ne ekstazë për gjëndjen e “mjeruar” të Sorosit, sulmon mediat...

Familja Berisha ne ekstazë për gjëndjen e “mjeruar” të Sorosit, sulmon mediat botërore: Si nuk thanë asnjë fjalë?

Familja Berisha, e cila mendon se gjithë të këqijat që iu kanë ndodhur kohët e fundit, kanë si shkak George Soros, është e lumtur me gjëndjen e këtij të fundit.

Portali i djalit të Berishës shkruan se 92-vjeçari është në gjëndje të mjeruar, por mediat botërore po e fshehin këtë gjë, pasi kontrollohet pikërisht nga Sorosi.

“Miliarderi ultramajtist, George Soros, ishte i pranishëm në konferencën e sigurisë në Mynih, ku u shfaq në gjendje të mjeruar.

Megjithatë, mediat nuk u morën me faktin që ai mezi lexoi fletën që kishte përpara.

Më herët janë publikuar raporte që tregojnë se si Soros kontrollon shumicën e medieve botërore përmes donacioneve dhe organizatave të tij”, shkruan portali i familjes Berisha.

Ndoshta do të bënin mirë, që para se të shqetësoheshin për mjerimin e Sorosit, të shikonin sip o mjerohet rrugëve babai i tyre Sali.

Previous articleGazetari ka reaguar për heshtjen e Ramës në Parlament për çështjen “McGonigal” dhe tregon cili është qëllimi i kryeministrit
Next articleKategoritë që përfitojnë nga ulja e taksës së pronës 6-8% – Eksperti i pasurive: Vendimi i vonuar, niveli 15% mbante në ngërç tregun