Home Politike Evropa Perëndimore e gjunjëzuar nga përmbytjet, Xhaçka: Zemra dhe mendja jonë shkon...

Evropa Perëndimore e gjunjëzuar nga përmbytjet, Xhaçka: Zemra dhe mendja jonë shkon te të prekurit

Ministrja për Europen e Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas situatës emergjente në Europën Perëndimore nga reshjet e dendura të shiut që kanë shkaktuar deri tani mbi 50 të vdekur.

Me një postim në Twitter, Xhaçka shkruan se është e pikëlluar për humbjen e jetëve dhe situatën atje duke shprehur mbështetjen e saj për të prekurit dhe familjet e të ndjerëve.

“E pikëlluar thellë nga humbja tragjike e jetëve pas përmbytjeve tragjike në Berlin, Belgium, Germany dhe TheNoherland. Zemra dhe mendja jonë shkon te të prekurit dhe familjet e tyre”- shkruan Xhaçka.

SOURCEbulevard news
Previous articleOBSH jep alarmin: Ka shumë mundësi për variante të reja edhe më të rrezikshëm të Covid-19
Next articleKieza i vetmi i paprekshëm në sulm, Juventusi refuzon dy super oferta