Home Politike Evi Kokalari nis lëvizjen ‘Konservatore’ nga Durrësi, më 4 mars i fton...

Evi Kokalari nis lëvizjen ‘Konservatore’ nga Durrësi, më 4 mars i fton qytetarët në takim

Nga Durrësi, shqiptaro-amerikania Evi Kokalari duket se do të zyrtarizojë partinë e saj ‘Konservatorët’. Përmes një njoftimi në ‘Facebook’, Kokalari njofton se takimi i parë publik do të mbahet më datë 4 mars në Durrës. Me sloganin ‘Shpëto Shqipërinë’ Kokalari u bën thirrje qytetarëve të jenë të pranishëm në këtë takim. “Shihemi në Durrës! 4 Mars, 16:30 – Hotel Adriatiku. Hyrja e lirë për të gjithë”, shkruan Kokalari. Përmes partisë Konservatorët, Kokalari synon që të garojë në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare që do të mbahen në vitin 2025. Kokalari themeloi këtë parti pas zhgënjimit që pësoi nga Sali Berisha dhe më pas u distancua nga Partia Demokratike.

Previous articleJoseph: Njohja e Kosovës nga Ukraina mund të afirmojë rendin perëndimor në Ballkan
Next article‘Dopietë’ kundër ‘dhelprave’ të Leicestër, Rashford thyen rekorde! M.United koleksionin tjetër fitore