Home Ekonomia Euro kap pikën më të lartë ditën e sotme, ja me sa...

Euro kap pikën më të lartë ditën e sotme, ja me sa do të këmbehet në tregun valutor

Sot, më 24 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 98.5 lekë dhe shitet me 100.4 lekë. Euro blihet me 107 lekë dhe shitet 108.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 124.2 lekë dhe shitet me 126.5 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.4 lekë, ndërsa në shitje me 113.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.8 lekë, ndërsa në shitje me 74.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Euro kap pikën më të lartë ditën e sotme, ja me sa do

Previous articleParashikimi i motit 24 Gusht 2023
Next articleJanar -korrik, në parqet arkeologjike në vendin tonë 173 560 vizitorë