Home Ekonomia Euro dhe dollari bien sërish në ‘greminë’, çfarë po ndodh me monedhat...

Euro dhe dollari bien sërish në ‘greminë’, çfarë po ndodh me monedhat e huaja?

Sot, më 18 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.5 lekë.

Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110 lekë, ndërsa në shitje me 111.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 122.2 lekë dhe shitet me 123.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73 lekë, ndërsa në shitje me 74.9 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Euro dhe dollari bien sërish në 'greminë',

Previous articlePolicia në Britani i gjen 70 mijë funte të fshehura në sandviçë
Next articleMinistri Hekuran Isai më tha se Mynyr Arapi është armik, se ka dalë kundër mësimeve të Partisë dhe shokut Enver