Home Sport Erzeni merr fitoren e parë në Superiore, tjetër humbje për Dinamo City

Erzeni merr fitoren e parë në Superiore, tjetër humbje për Dinamo City

Erzeni ka marrë fitoren e parë në Superiore për këtë sezon, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Dinamo City, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt.

Shijakasit e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë golit të shënuar nga Maliqi në minutën e 27-të.

Në pjesën e dytë, Dinamo u fut me një fytyrë tjetër, duke rrezikuar më shumë portën kundërshtare dhe barazuan shifrat në minutën e 57-të me Zabërgja. Tranversa i mohoi golin e përmbysjes Prodanit, pak minuta më vonë.

Një gafë e portierit Rexhepi, në minutën e 77-të, që shkakton penallti dhe nga 11 metra, Kahrimanovic nuk gabon, duke rikthyer avantazhin për Erzenin.

Me këtë triumf, shijakasit ngjiten në vendin e pestë me 5 pikë, ndërsa Dinamo City mban vendin e tetë me 3 pikë.

Previous articleHyn në fuqi udhëzimi për punësimin me përparësi të mjekëve të rinj
Next articleDy të rinj shqiptarë humbin jetën në një aksident në Zvicër