Home Aktualitet Erërat e forta fusin në terr Vlorën, probleme me elektricitetin në disa...

Erërat e forta fusin në terr Vlorën, probleme me elektricitetin në disa zona

Përkeqësimi i motit, shirat dhe erërat e forta kanë bërë që fshatrat dhe disa lagje të Vlorës të kenë probleme me energjinë elektrike. Deri më tani raportohet se fshatrat në njësisë Orikum, njësisë Qendër, Shushicë dhe Novoselë prej disa orësh janë pa energji elektrike.

Shkak për mungesën e energjisë elektrike është bërë shkëputja e kabujve elektrikë si pasojë e erës.

Previous articleAksident i rëndë në aksin Lezhë-Laç/ Raportohet për 5 të plagosur, dy në gjendje të rëndë
Next articleVrau fqinjin për gërvishtjen e makinës, dënohet me 18 vite burg autori