Home Sport Enrique është pretendenti kryesor për postin e trajnerit të Napolit

Enrique është pretendenti kryesor për postin e trajnerit të Napolit

Luis Enrique mund të drejtojë Napolin nëse largohet Luciano Spalletti.

Napolitanët pëlqejnë lojën që bën Enrique, ashtu edhe faktin që ai ka punuar tashmë në Itali te Roma (2011-2012).

Gjithashtu, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis është i interesuar edhe për Thiago Motta (Bologna) dhe Vincenzo Italiano (Fiorentina).

Previous articlePërmbyllet festivali i filmit në Kanë, thriller francez ‘Anatomy of a Fall’ rrëmben çmimin ‘Palme d’Or’! Regjisorja Justine Triet triumfoi në garë me 21 filma të tjerë
Next articleTitulli me PSG i shton vlerat Messit, argjentinasi barazon Dani Alves dhe lë pas Ronaldon