Home Sport Emiri i Katarit nuk e do largimin e Messit

Emiri i Katarit nuk e do largimin e Messit

Paris Saint-Germaini raportohet se është i gatshëm për të bërë gjithçka që të rinovojë kontratën me Lionel Messin.

Emiri i Katarit, Tamim bin Hamad Al-Thani, thuhet se dëshiron që Messi të qëndrojë në “Parc des Princes”.

Për ta mbajtur 35-vjeçarin, PSG-ja është e gatshme të rrisë pagën për një kontratë më të gjatë se vetëm një vit.

Kujtojmë se së fundmi u konfirmua se Barcelona po shqyrton mundësinë e rikthimit të shtatë herë fituesit të “Topit të Artë”.

Lionel Messi ende nuk ka vendosur për të ardhmen, teksa mbetet të shihet në verë se cili do të jetë hapi i tij i ardhshëm.

Previous articleTërmeti 5 ballë “shkund” shtetin fqinj, ku ishte epiqendra
Next articleMasakër në pak minuta: Kryemjeku në pension vret gruan e fëmijët dhe bën vetëvrasje