Home LifeStyle Elton John flet për Dua Lipa: E adhuroj, ajo është kaq e...

Elton John flet për Dua Lipa: E adhuroj, ajo është kaq e talentuar dhe e përulur

Elton John dhe Dua Lipa bënë magji muzikore me hitin e tyre “Cold Heart” dhe duket se kimia e tyre në studio shtrihet edhe në miqësinë e tyre reale. Dyshja zbukuruan kopertinën e numrit të Hitmakers të Variety dhe folën për lidhjen e tyre të ngushtë dhe mënyrat në të cilat yjet u rreshtuan për t’i bashkuar në studio.

“Unë e adhuroj atë. Ajo është jashtëzakonisht e talentuar, absolutisht e shkëlqyer dhe kaq profesioniste. Është kënaqësi të jesh pranë dikujt që është kaq e ri, ka bërë shumë tashmë dhe është kaq e përulur. Ajo është gjithashtu shumë argëtuese, dhe ne kalojmë shumë mirë” tha John për Lipën.

“Cold Heart (Pnau remix)” u publikua në gusht 2021 si tingulli i parë nga albumi bashkëpunues i John, The Lockdown Sessions dhe shkoi në vendin e 7 në Billboard Hot 100. Kënga, një pamje e përditësuar e klasikut të John “Rocket Man” arritën gjithashtu në numrin 1 në Anglinë e tyre të lindjes, duke i dhënë Johnit kryesuesimin e tij të parë në 16 vjet.

Këngëtari i “Goodbye Yelloë Brick Road”, dhe Lipa, u takuan për herë të parë në një ngjarje të Fondacionit AIDS, ku John dhe burri i tij David Furnish më vonë e çuan yllin e pop-it në darkë për të paraqitur idenë për të punuar së bashku.

Previous articleArdit Faja: Tashmë qyteti i Shijakut do të ketë rrugë të shtruara, të cilat ia ndryshojnë faqen atij duke e bërë më të bukur
Next articleVrasja e gruas shtatzënë në Kosovë, motra e viktimës: Burri e ka dhunuar, kishte gjithnjë shenja në trup