Home LifeStyle Elon Musk takon Papa Françeskun në Vatikan, një javë pasi djali i...

Elon Musk takon Papa Françeskun në Vatikan, një javë pasi djali i tij ndryshoi gjininë

Elon Musk është takuar me Papa Françeskun. Takimi i papritur është zhvilluar një ditë më parë në selinë e Atit të Shenjtë. “I nderuar të takoj Papën dje”, shkroi Musk në Twitter të premten në mbrëmje.

Shefi i Tesla ishte i shoqëruar nga katër nga shtatë fëmijët e tij.  Fëmija i tij i pestë, i njohur më parë si Xavier, njoftoi muajin e kaluar se tani është një vajzë transgjinore e quajtur Vivian Jenna Wilson dhe se nuk dëshiron të ketë më kontakte më me babanë miliarder.

Musk pranoi gjithashtu se veshja zezë që ai kishte veshur nuk i përshtatej rastit, duke iu përgjigjur një përdoruesi të Twitter-it: “Kostumi im është tragjik”.

Musk ka thënë se është ateist, kështu që është e paqartë pse vendosi të takonte Papën dhe çfarë diskutuan të dy.

Me të gjatë udhëtimit ishin Griffin, 18 vjeç, i cili është vëllai binjak i Vivian-it, si dhe trenjakët e tij 16-vjeçarë: Damian, Kai dhe Saxon.

Musk ishte i martuar me nënën e tyre, autoren kanadeze Justine Wilson, nga viti 2000 deri në vitin 2008.

Djali i tyre i parë, Nevada, lindi në vitin 2002 dhe vdiq nga sindroma e vdekjes së papritur të foshnjave (SIDS) në 10 javë. Musk dhe Ëilson kanë pesë fëmijë: djem binjakë, Xavier dhe Griffin, 18, dhe djem trenjakë: Damian, Kai dhe Saxon, tani 16.