Home Kronika Efektivi i dha fund jetës me armën e shërbimit, vjen reagimi i...

Efektivi i dha fund jetës me armën e shërbimit, vjen reagimi i policisë dhe zbardh detajet e reja

Një ngjarje e rëndë tronditi sot Lezhën, ku një efektiv policie u vetëvrarë me armën e shërbimit.

Ngjarja u regjistrua në Spiten të Lezhës rreth orës 17:50 kur polici Gjin Lesi vrau veten me armën e shërbimit.

Në lidhje me ngjarjen e rëndë ka reaguar policia e cila ka zbardhur detaje nga vdekja e 64-vjeçarit.

Ai është gjetur i vdekur në banesën e tij dhe aktin e rëndë sipas policisë e ka marrë në kushte të rënduara psikologjike pasi kishte mësuar se vuante nga një sëmundje e rëndë.

Reagimi i policisë:

“Rreth orës 17;50, në fshatin Spiten, Lezhë, dyshohet se në kushte të rënduara psikologjike pasi kishte mësuar se vuante nga një sëmundje e rëndë, në oborrin e banesës së tij, është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë (armën e shërbimit), punonjësi i Policisë, shtetasi Gj. L., 64 vjeç, personel i D.V.P Lezhë“, thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.

Previous articleSalvini: Le Pen përfaqëson Evropën që duam, kush përjashton atë, ia jep fitoren në dorë socialistëve
Next articleEmigrantja shqiptarë në Kanada: Humbja e bashkëshortit më ndryshoi jetën! Udhëtimi im nga 1997-2023!