Home Politike Edmond Spaho: Do nisim mosbindjen civile, nuk kemi si e mundim ndryshe...

Edmond Spaho: Do nisim mosbindjen civile, nuk kemi si e mundim ndryshe Ramën. Do bllokojmë rrugët e s’do paguajmë taksat

Deputeti i PD, Edmond Spaho shprehet se opozita do të përshkallëzojë aksionin e saj politik, duke nisur mosbindjen civile. Ai tha se nuk e largojnë dot Ramën me votë.

“Edi Rama nuk largohet me votë, sepse ka ngritur një mekanizëm shtetëror për të manipuluar zgjedhjet. Dhe për zgjedhjet e 14 majit e ka vënë në funksionim këtë mekanizëm, përmes aplikacionit, fondet që po shpërndahen te bashkitë. 

Rruga është të rezistojmë, në të gjithë Shqipërinë të dalim të bllokojmë rrugët, të pamundësojmë qeverisjen, t’i bëjmë thirrje qytetarëve të mos paguajnë taksat.

Unë jam për të radikalizuar qëndrimin, jo kaq thjeshtë me Edi Ramën. Kur themi nuk lejon zgjedhje të lira dhe të ndershme duhet të nënkuptojmë që ky vjedh, kjo është dhunë, dhe duhet t’i përgjigjesh me mjetet që meriton. Protesta e datës 3 mars nuk ka të bëjë me gjyqin. Problemi nuk është për shkak të gjykatave, por për shkak të Edi Ramës. Midis gjithë këtyre hallkave duhet të përqendrohesh te kryesorja. 

Mundësitë tona nuk janë të pakufizuara. Këtu kemi një realitet që reagon me shumë vështirësi ndaj padrejtësive. Nuk shquhemi për reagim. Fokusin e kemi te Edi Rama, protestën do ta bëjmë te Kryeministria”, deklaroi ai.

Previous articleRrëzimi i bustit të Hoxhës, ngritja e ‘bustit’ të Berishës dhe PD drejt shuarjes
Next article“Napoli nuk është ekip italian, përgatituni për spektakël”