Home Politike “E rrezikeshme”, Shehu zbulon prapaskenat: Rama e ka fytyrën të kthyer nga…

“E rrezikeshme”, Shehu zbulon prapaskenat: Rama e ka fytyrën të kthyer nga…

Deputeti Tritan Shehu ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama duke e cilësuar atë si avokat të Serbisë dhe të Vuçiç,.

Po ashtu shton se kjo varësi e fortë e Ramës nga Vuçiç është e rrezikshme.

Reagimi:

Rama, “avokati” i Serbise e Vucicit.

Ndersa PE, BE ne teresi, institucionet amerikane, po shtojne presionet mbi Serbine per ta detyruar te aplikoje sanksionet ndaj Rusise, Rama shtyn ne drejtimin e kundert.Ne vend qe ai dhe kjo Qeveri te jene ne “vijen e pare” per te detyruar Vucicin te largohet sa me shume e shpejt nga Rusia……Rama kthehet ne “rufe pritese” per Vucicin, kerkon te zbuse presionin mbi ate!Paradoksale kjo, krejt ne kundershtim me interesat e Shqiperise, shqipetareve e Rajonit.Krejt ne kundershtim dhe me ate qe duhet realizuar, me detyrimet tona si vend i NATO, si nje vend qe aspiron te jete pjese e BE, qofte dhe ne planin me afat shkurter, ate te hapjes se negociatave te antaresimit, me Brukselin.E rrezikeshme kjo vartesi e forte e Rames nga Vucici.Vartesi kjo qe ve ne dyshim vullnetin e kesaj maxhorance ndaj procesit tone te integrimit europian e rruges sone Perendimore.Rama e ka “fytyren” te kthyer nga Lindja, drejtim qe e bashkon ngushte me Vucicin.