Home Aktualitet E Pabsueshme/ Igli Cara mund të fitojë bashkinë e Durrësit si e...

E Pabsueshme/ Igli Cara mund të fitojë bashkinë e Durrësit si e fitoi Dako në 2007. Ja si po e ndihmon përgjegjësi i varrezave, Fredi që josh me para kreun e PS dhe një ish deputetet që Rama e ka bërë lanet

Bashkia e Durrësit ështënjë nga më të përgojuarat për fituesin e saj. Bulevard news ka hapur një sondazh ku  kryebashkiakja Sako  fiton me 48 përqind të votave, por ajo që bie në sy është fakti se Igli Cara është njeriu që merr të sigurtë 34 përqind të votave dhe përfashi zonën gri ai është fitues i bashkisë së Durrësit, kjo edhe për shumë skandale që do të dalin së shpejti në pah përfshi edhe njerëz brenda bashkisë së Durrësit. Igli Cara ka nisur një fushatë të qetë dhe po takon njerëz që janë të përfshirë në korrupsionin ku ka vend edhe vetë zonja Sako. Ngryshe nga kjo e fundit Cara po mundohet të takojë njerëzit që janë në hall prej saj , ndërsa ajo po mundohet të marrë like të njerëzve që janë të kënaqur prej saj. Sondazhi i portalit bulevard news nuk është në maksimumin e profesionalizmit. Gjithkush ka të drejtë të votojë vetëm një herë. Por ajo që të bën përshtypje është fakti se mjafton një publikim i Carës i një aktiviteti të tij dhe janë qindra klikime që ai merr dhe mjafton një publikm i Sakos dhe aq klikime i merr Kiara e Luizit për tre minuta. Tani o Iglin e duan në Bashki si Luizi se kjo është shoqëria shqiptare, ose Sako është bërë si Kiara që po flirton  për ta lënë bashkinë.

Por pavarsisht këtij kënvështrimi ajo që bie në sy ka të bëjë me debilizimin e një kryebashkiake  që edhe kur poston të paktën duhet të marrë ca like. Fundja edhe me dhunë sic i marrin ministrat. Ose debilët që e rethojnë nuk dijnë ti postojnë atë që duhet dhe ajo pëlqehet nga 17 persona ose saktë ajo ka punuar për 17 persona dhe po vërteton se po e shet turpshëm bashkinë e Durrësit. Madje brenda administratës së saj po thonë se ajo po ja le bashkinë Carës sic ja la Teliti  Dakos.

Kjo ngelet për t’u parë. Por që në bashkinë e Durrësit po ndodh një gjë e turpshme kjo shikohet qartë. Ajo do ngeli modeli i tri mandatëve që asnjeri nuk qe i plotë, po ama ajo do ngeli mandati që kompesoi atë që bëri Teliti me Dakon. Fushata ka nisur dhe Cara pavarsisht klikimëve është favorit për ta marrë bashkinë e Durrësit. Sako ngjan me një film shqiptar që nuk ja vlen ti thuassh emrin, por ama ajo po lufton me dashnorët e portaleve , që dikur e kanë maskruar Dakon. Thjeshtë po i kthen reston për t’i bindur qytetarët që ashtu sic ua merr mandatin ua kthen përsëri.

Një dokument që ka mbërritur në Bulevard TV tregon se si varrmihsi Fred që edhe tenderin e cimenton e merr në firmën që ka hapur me djalin e tij po punon për ta fundosur këtë qenie që nuk ka asnjë lidhje me politikën. I mbyturi të mbyt, i vdekuri thjeshtë qahet politikisht pas shpërblimit.

 

Previous articleShqiptari në Greqi arratiset nga burgu duke përdorur një kartë telefonike
Next articleNuk ka fitues në “Adush Muça”, Bylisi dhe Tirana ndajnë pikët