Home Kuriozitete E kishit dëgjuar më parë? Llojet e kafesë zbulojnë karakterin tuaj

E kishit dëgjuar më parë? Llojet e kafesë zbulojnë karakterin tuaj

Njerëzit e hareshëm pëlqejnë të përdorin karamele, ose vanilje në kafe, kapuçinon e pinë romantikët, makiato është zgjedhje e të përgjegjshmëve, ndërsa kafen e pastër të zezë e pinë njerëzit që kërkojnë sfida.

Pija e zezë është më e preferuar për një numër të madh të njerëzve, por vetëm “më të guximshmit” pinë kafe të pastër të zezë, derisa të tjerët pëlqejnë ta përziejnë me qumësht, karamele ose çokollatë.

Kafen e zezë në takim e porosisin njerëzit që janë të sigurt në vete dhe vazhdimisht kërkojnë sfida në jetë. Miqtë i përshkruajnë si të mprehtë, ndërsa sfida më e madhe është për t’i bërë të qeshin, sipas Telegrafit.

Njerëzit e frikësuar dhe të pasigurt zgjedhin kafe pa kafeinë. Kurse espreso e gjatë është zgjedhje e personave eksplodues.

Previous articleSi një verë 36-vjeçare, Giroud mahnit Francën, arrin një rekord unik
Next articleU shkarkua nga posti i drejtorit të Përgjithshëm të Policisë/ Gledis Nano i rikthehet universitetit, nis MASTER për…