Home Sport E bujshme nga Franca, Mbappé po negocion rinovimin e tij me PSG

E bujshme nga Franca, Mbappé po negocion rinovimin e tij me PSG

Rasti Mbappé’ nuk ndalet së habituri çdo ditë që kalon. Sulmuesi francez është protagonisti i madh i merkatos së transferimeve këtë verë dhe thekson se kështu do të jetë edhe në janar dhe në verën e vitit të ardhshëm.

Tani, kthesa e re e skenarit të gjithë kësaj telenovele vjen nga Sky Sports ku sigurojnë se Mbappé është në negociata me PSG-në për të rinovuar kontratën e tij që në parim skadon në vitin 2024. Sipas këtij mediumi, në tavolinë janë dy opsione. E para është nënshkrimi i një viti më shumë, deri në vitin 2025 dhe i dyti është nënshkrimi i një kontrate të re dhe rrjedhimisht me kushte të reja.

Në këtë mënyrë Mbappé nuk do të largohej falas nga PSG vitin e ardhshëm, diçka që klubi francez kërkon ta shmangë me çdo kusht. Ndërkohë, te Real Madridi mbeten të vëmendshëm ndaj gjithçkaje që ndodh dhe së brendshmi prej shumë kohësh nuk e përjashtojnë mundësinë e rinovimit të lojtarit.

Nga ana tjetër, në Francë sigurojnë se bardhezinjtë do të paraqesin një ofertë për Mbappen në fund të kësaj jave, në ditët e fundit të merkatos, siç njoftoi javën e kaluar Bild.

Previous articleTashmë edhe FIFA, hapet proçes disiplinor kundër Rubiales!
Next article“Dhunim i lirisë së fjalës”, Elon Musk do të padisë OJQ-të e George Soros