Home Politike Durrësi braktis Berishën bëhet me Bashën! Ardian Muka nis votimin e vjedhjeve...

Durrësi braktis Berishën bëhet me Bashën! Ardian Muka nis votimin e vjedhjeve të votave si në 2013

Ka vazhduar qetësisht dhe normalisht procesi i votimit me shkarkimin e Lulzim Bashës, i ligjësuar nga komisioni i rithimelimit.

Burimet e besueshme nga brenda komisionit bëjnë të ditur për Bulevard Televizion, se deri ne orën 15:00 kanë votuar rreth 1150 persona, në 4 pikat që janë hapur për të votuar. Ajo qe bie në sy është se Durrësi ka bojkotuar procesin e shkarkimit të Bashës dhe ka mbeshtetur kuvendin qe eshte mbajtur ne Tirane.

Po burimet nga komisioni qe po menaxhon zgjedhjet e referendumit edhe pse është i menjeanshëm është vënë në alarm, pasi procesi i referndumit nuk u jep mbeshtetje Bashës dhe ka braktisur Berishen.
Burime per BTV, kanë thënë se personi që është thirrur në ndihmë quhet Adrian Mukai cili po manipulon votën, për të rritur votimet kundra Bashës. Te njëjtën gjë ka bere edhe ne 2013 ku manipuloi votat kundra Olldashit.

Tani eshte thirrur ne ndihmë nga një pronar i media të cilën i ka dhuruar nje makinë, që ja ka blerë tek Mektrini.
E gjithe kjo duket se ka nje lojë të dyfishte, ku Muka i vetëshpallur gjithmonë kandidat ka pasur mbështetjen e kunatit të Bashës.
E gjithe kjo ka krijuar një anomali për manipulim votash tek antarët e PD, të cilet e shikojnë lëvizjen për të krijuar vjedhjen e hapur të votës qe po i bëhet Bashës.
Për djeni të lexuesit listat janë të 2017 dhe për djeni të lexuesit Muka ishte anetarë i KRRT që i jepte leje ndërtimi Olldashit dhe miqëve të tij.

 

Previous articleSalianji: Berisha kërkon të sakrifikojë PD për egon e tij! Nuk do lejojmë që partia të përdoret si pronë private, është aset kombëtar
Next articleDenoncimi i pazakontë i 10-vjeçares: Babi më qëllon kur rri shumë para kompjuterit!