Home Kronika Durrës/ Ndërron jetë në moshën 69- vjeçare burrnesha Diana Rakipi

Durrës/ Ndërron jetë në moshën 69- vjeçare burrnesha Diana Rakipi

Ka ndërruar jetë nga një atak në zemër Diana Rakipi, burrnesha që u bë e njohur edhe me pseudonimin “Lali”.

Bëhet me dije se Diana është ndarë nga jeta pasditen e së dielës, në moshën 69-vjeçare, ndërkohë që për shumë vite me radhë ajo është kthyer në një “fenomen” përsa i përket traditave të hershme shqiptare dhe zgjedhjes së saj, që me vullnetin e saj të plotë vendosi ta jetonte jetën si burrneshë.

Lali u betua për t’u kthyer në burrneshë gjatë kohës që Shqipëria ishte ende nën regjimin komunist. Apeli i saj i vazhdueshëm për gratë dhe vajzat ishte:  “Bëhuni të zonjat e vetes merreni fatin tuaj në dorë dhe mos u dorëzoni kurrë përballë asgjëje”.

Diana Rakipi ose Lali, siç e thërrisnin, kishte humbur kontaktet me të afërmit. Pas njoftimit që ata kanë bërë, zjarrfikësit kanë gjetur të pajetë në banesën ku jetonte.

 

Previous articleNdryshojnë kriteret për naftën falas në 2023, do përfitohet vetëm për mbjelljet e sezonit të parë në sera
Next articleShkëlqeu në tapetin e kuq të Oscars 2023’, Rihanna mahniti me performancën e saj