Home LifeStyle Dua Lipa: Rinia e Kosovës meriton të drejtën e liberalizimit të vizave

Dua Lipa: Rinia e Kosovës meriton të drejtën e liberalizimit të vizave

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka reaguar pasi u shpall ditën e djeshme Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Ajo ka ndarë në Instagram foto nga moment i veçantë dhe ka falenderuar Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin.

Por ajo çka ra në sy në postimin e këngëtares, ishte thirrja e saj ndaj ndërkombëtarëve për të rinjtë e Kosovës, të cilët sipas saj, meritojnë liberalizimin e vizave.