Home Maqedonia Dorëheqja e Zaevit ende nuk është dorëzuar në Kuvend

Dorëheqja e Zaevit ende nuk është dorëzuar në Kuvend

Dorëheqja e kryeministrit të Maqedonis% së Veriut, Zora Zaev ende nuk është dorëzuar në Kuvend, bëjnë të ditur shërbimet parlamentare për “TV21”.

Kujtojmë se disa ditë më parë, partnerët e koalicionit qeverisës deklaruan se nuk pajtohen me vendimin e Zaevit.

Ndërkaq udhëheqësi i opozitës Hristijan Mickoski sot deklaroi se shumica e re parlamentare do të përbëhet nga OBRM-PDUKM, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Lëvizja Besa dhe E Majta.