Home Ekonomia Dollari në pikiatë, ja çfarë po ndodh me Euron! Njihuni me këmbimin...

Dollari në pikiatë, ja çfarë po ndodh me Euron! Njihuni me këmbimin valutor për ditën e sotme

Dollari amerikan ka pësuar një rënie në tregun e këmbimit valutor shqiptar.

Një dollar sot blihet me 112.7 lekë dhe shitet me 113.7 lekë.

Euro mbetet i pandryshuar, pasi blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Rënie ka pësuar edhe paundi britanik, i cili blihet me 133.5 lekë dhe shitet me 134.5

Previous articlePas takimit Kurti-Vuçiç në Bruksel, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë priten nga Lajçak
Next articleTurqia nuk gjen paqe/ Tërmeti 5.9 ballë që tronditi vendin la pas të paktën 35 të plagosur