Home Bota “Do t’i shkatërrojmë”/ “Tërbohet” Rusia, kërcënon hapur Poloninë dhe Sllovakinë për…

“Do t’i shkatërrojmë”/ “Tërbohet” Rusia, kërcënon hapur Poloninë dhe Sllovakinë për…

Rusia së fundmi ka reaguar “ashpër” teksa ka kritikuar Poloninë dhe Sllovakinë.

Sipas mediave të huaja ky kërcënim ka ardhur pas premtimit të tyre se do të dërgojnë avionë luftarakë në Ukrainë. Nga ana tjetër kujtojmë se të dy vendet kanë premtuar dërgimin e avionëve luftarakë MiG-29 gjatë 24 orëve të fundit.

Në një deklaratë të shkurtër, Kremlini tha se avionët do të shkatërrohen dhe nuk do të bëjnë ndryshim në rrjedhën e konfliktit.

Previous articlePër herë të parë në Kombëtare, Anis Mehmeti: Moment krenarie për mua dhe familjen time
Next articleKonjufca pas takimit me Escobar: Ndryshe nga Serbia, ne jemi konstruktiv