Home Sport Do të luajë kundër Barcelonës, prestigjozja në Spanjë shkruan për Asllanin: Krenaria...

Do të luajë kundër Barcelonës, prestigjozja në Spanjë shkruan për Asllanin: Krenaria e Shqipërisë

Kristjan Asllani luajti takimin e parë si startues kundër Romës.

Jo pak janë shanset që lojtari shqiptar të jetë sërish nga minuta e parë me Barcelonën në Champions League.

Ndërkohë historia e mesfushorit shqiptar ka tërhequr vëmendjen e AS.

Ata kanë treguar historinë e emigracionit të familjes së Asllanit, duke e quajtur si krenaria e Shqipërisë që refuzoi Italinë dhe tani mbërriti në nivelet më të larta të futbollit.

Previous articleMinistria e Kulturës hap garën për drejtor të Teatrit Kombëtar
Next articleDetaje të reja nga megaaksioni në Durrës, vrasjet do kryeheshin për llogari të Kasandër Nogës