Home LifeStyle “Do ta heq kokën e vajzës”/ Fisnik Syla flet për herë të...

“Do ta heq kokën e vajzës”/ Fisnik Syla flet për herë të parë për akuzat nga Fjolla: Gënjeshtra, unë vajzën e saj e kam…

Ka qenë i ftuar ditën e sotme në “Shqipëria Live” Fisnik Syla, ish-bashkëshorti i Fjolla Morinës, teksa ka treguar versionin e tij të historisë.

Kujtojmë që një ditë më parë në program ka qenë e ftuar Fjolla Morina ku është shprehur se ish-partneri I saj për dhunë fizike, psikologjike por edhe kërcënime mbi fëmijën e saj.

Do ta quaj shfaqje teatrale me skenar dhe regji të dobët, dhe më një aktore akoma më të dobët.

Ne jemi nisur për Kukës ku kemi qenë në makinë unë dhe shoferi im dhe Fjolla. Ne na kanë  ndaluar rastësisht në kufirin e Morinës ku është bërë dhe kontrolli, shumë normale. Aty është gjetur arma e Fjolla Morinës. Unë nuk e dija që ajo e kishte amrën në çantë se ta dija, nuk do kasha udhëtuar me të.

Si mundem unë të fus armën në çantë që ka 20-30 policë dhe ka kamera.

Unë nuk isha në djeni që Fjolla Morina kishte armë me vete. Arma është gjetur nga policia dhe ajo e ka pranuar fajin e vetë, ndërkohë që unë kam dal i pafajshëm.

Si mundësh ta marrësh dikë me vete me zor në një udhëtim?

Unë me Fjolla Morinën kam një vit që nuk kam asnjë kontakt, jam ndarë me të dhe s’kam më lidhje.”- tha Fisnik Syla.

Ndërkohë sa i përket kërcënimit të vajzës, Fisnik Syla i ka mohuar kategorikisht fjalët e këngëtares.

Unë vajzën e saj e kam konsideruar si fëmiljet e mi. Ato janë të gjitha gënjeshtra dhe rrena. Ajo ka tentuar disa herë ë përmes të tjerëve të flas me mua. I fundit është para dy javësh ku ka kërkuar të di nëse e dua apo jo. “- tha Fisnik Syla.

Previous articleUzuni thyen rekorde, ja si do projektohet Kombëtarja kuqezi
Next articleRomani i Remark i tregoi botës se pas 93 vitesh mund të bësh historinë në Oscar